Čím obohatiť stravu 7 mesačného dieťaťa?

Zodpovedané
9. máj 2022

Dobrý deň,

dcérka má 7 mesiacov, prikrmujem cca 6 týždňov a jej strava je nasledovná:

7:30 ovocie (okolo 50 ml)
11:00 obed (cca 50 ml, papá veľmi dlho, niekedy len pár lyžičiek)
18:00 kaša (150 ml zvládne za cca hodinu spapať)

Materské mlieko má na požiadanie, pýta si aj každú hodinu.

Už mám zaradiť olovrant?

Len poobede spinká rôzne, že by som to niekedy nestihla, aby niečo spapala a aby mala rozostup pred večernou kašou.
Vstáva o 5:30, doobedný spánok má už o 8:30, preto má ovocie tak skoro.

Zmenili by ste to?

Má zaradenú zeleninu, mäso, ovocie, lepok, rybu.

Čím môžem pokračovať?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokračujte vajcom, ostatnými druhmi ovocia, mäsa, obilnín, potom jogurt, orechy.

Olovrant môžete zaradiť - skúste dať pred poobedným spánkom.

Zdá sa mi, že kŕmenia sú veľmi dlhé (mohli by ste sa zmestiť do 25 minút).

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička