Čo je najzdravšie na sladenie pre deti od 1. roka?

Zodpovedané
12. apr 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom sladenia.

Čo je najvhodnejšie (najzdravšie) na sladenie pre deti od 1. roka?

Syn bude mať 1 rok a chcem mu občas spraviť aj puding, bublaninu. To sa však bez cukru spraviť nedá.

Je vhodné používať biely cukor, trstinový alebo sirup z agáve?

Čo je také "najzdravšie"?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

v malom množstve je to podľa mňa úplne jedno, čo zvolíte. Či med, agáve, trstinový alebo biely cukor. Ide o návyky, ktoré tvoríte. V malom množstve je podľa mňa v poriadku čokoľvek z ponúkaných dosladzovadiel.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička