Do ktorého mesiaca má dieťa piť dojčenskú vodu?

Zodpovedané
18. dec 2021

Dobrý deň,

dcéra mala 15. decembra 6 mesiacov. V podstate sa snažím ísť podľa Vašich rád na Instagrame. Dávam jej 5 druhov zeleniny. Teraz sme prešli na mäso a už skúšame lepok.

Chcela by som začať žĺtkom.

Mám jej stále dávať tú istú zeleninu, keď začínam nové mäso?

Čo som si pozerala v knižkách, tak do 7. mesiaca tam bola iba mrkva, petržlen, zemiak, batata, cuketa, tekvica, patizón.

Tak to jej mám stále obmieňať?

Máte nejaký post aj na to akú zeleninu a kedy?

Do tohto času som varila iba z balenej detskej vody.

Máme v tom pokračovať?

Do kedy treba dávať dieťaťu detskú vodu?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, teraz treba stále dávať iba to, čo máte zaradené a zaraďovať vždy iba 1 nový druh potraviny 3 dni. Takže dávajte iba tie zeleniny, čo máte zaradené a k tomu pridávajte žĺtok, mäsko atd.

Čo sa týka druhov zeleniny môžete dať akúkoľvek, v podstate kedykoľvek - brokolica, hokaido, hrášok, špenát, červená šošovica (je o tom aj príspevok na IG s názvom Zeleninový príkrm).

Čo sa týka vody, nemusíte variť v dojčenskej - na pitie áno - buď dojčenskú alebo prevarenú kohútikovú, ale variť môžete v kohútikovej (aj tak zovrie). Na ptiie takúto vodu cca do 9. mesiaca, potom ak máte dobrý zdroj tak pokojne aj kohútikovú bez prevárania. Ak nie, tak do roka.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička