Do ktorého mesiaca musím používať na prípravu jedla dojčenskú vodu?

Zodpovedané
8. sep 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho 13 mesačného dieťaťa.

Ako naučím dieťa jesť lyžičkou?

Dieťa všetko z misky vysypáva.

Do ktorého mesiaca musím používať na prípravu jedla dojčenskú vodu?

Musí sa kravské mlieko riediť?

Ďakujem

Dobrý deň,

po 12. mesiaci sa kravské mlieko môže používať normálne, na prípravu stravy aj na pitie (ak je dieťatko dobrý papač a nevypije mlieka viac ako 500 ml denne). V tomto mesiaci už dojčenskú vodu nemusíte používať ani na varenie ani na pitie.

Čo sa týka jedenia lyžičkou, to sa väčšinou u detičiek začína práve okolo roku, plus mínus 2 - 3 mesiace. Nedá sa naučiť, dieťatko musí najprv prejaviť záujem o používanie lyžičky samo. Potom už sa bude snažiť a naučí sa to, dovtedy nejako tomu neviete Vy dopomôcť.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička