Je lepšie najprv nahradiť jedno kŕmenie umelým mliečkom a až po pár dňoch začať s príkrmami?

Zodpovedané
2. apr 2022

Dobrý deň,

môj špuntík bude mať 5 mesiacov a mám mesiac na to, aby som ho odstavila od materského mlieka z dôvodu môjho opätovného nasadenia liečby.

Je lepšie najprv nahradiť jedno kŕmenie umelým mliečkom a až potom po pár dňoch začať s príkrmami?

Ešte neviem, ktorým mliečkom začneme.

Viete mi nejaké poradiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

mliečko Vám poradiť neviem, pretože ide o to čo sadne synčekovi. To musíte skrátka iba skúšať a vždy na mlieku vydržať aspoň 5 - 7 dní a odsledovať či ho nezapeká, nebolí bruško, atď.

Čo sa týka prikrmovania, keď tak nad tým rozmýšľam, tak by som to spravila asi takto: Začala by som dávať obedný príkrm už teraz (zeleninka + olej, po 5 druhoch k tomu aj mäsa). Jednorázovo by som vyskúšala dať dieťaťu fľašu s UM - či vie z nej piť, či nebude vypľúvať kvôli chuti (ak áno, tak by som to robila tak, že by som odstriekala MM a donho postupne pridávala "po kúskoch" UM, aby si dieťatko na chuť zvykalo). Ak nebude vypľúvať, tak by som dávala UM najprv na večer, v noci by som dojčila (pre Vaše pohodlie, aby ste nemuseli vstávať k zarábaniu mlieka).

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička