Je nutné obmedziť dojčenie 8 mesačného dieťaťa a dávať mu na olovrant už aj kaše?

Zodpovedané
17. dec 2021

Dobrý deň,

moje 8 mesačné dieťa váži 11 kg. Príkrmy dávam 3x denne, desiata je väčšinou ovocie. Obed zeleninovo-mäsový príkrm (1x týždenne žlĺtok, 1x červená šošovica). Olovrant jogurt alebo zeleninové pyré. Aktuálne máme 2 spánky a pred obidvoma uspávam dojčením.

Je nutné obmedziť dojčenie, aby nebol prírastok na váhe tak vysoký?

Sú vhodné kaše na olovrant?

Nie su priveľmi kalorické?

Aké príkrmy odporúčate, aby bola strava vyvážená?

Ďakujem

Dobrý deň,

nie, nie je nutné obmedziť dojčenie. Olovrant alebo zelenina mi príde lepšia alternatíva ako jogurt. Môžete už zaradiť aj nejaké rybky na obed.

Obilniny by už v tomto veku v strave mať mohla. Môžete začať dávať kaše. Neviem ako Vám to podľa jej harmonogramu vychádza, či na večeru alebo raňajky. Vyberajte neochutené, bez pridaného cukru a ovocia.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička