Je nutné riešiť zlé stravovanie trojročnej dcérky s odborníkmi?

Zodpovedané
14. feb 2022

Dobrý deň,

dcérka bude mať 3,5 roka a každý deň bojujeme s jedením. Od malička zje iba zopár jedál. Ovocie len občas a aj to s donútením. Zeleninu a mäso vôbec.

Spapá chlieb s maslom/syrokrémom, polievku (viac druhov), suchú ryžu/zemiakovú kašu a jogurty. Sladkosti papá len príležitostne - raz za týždeň.

Skúšala som jej to nakrájať na rôzne tvary, urobiť z jedla postavičky. Dávam jej na výber, čo chce papať. Vidí, že my to jeme. Ona nie je ochotná to ani ochutnať. Je jedno aká veľmi hladná je, jednoducho to do úst nedá.

Je nutné jej nejedenie riešiť s odborníkmi?

Ďakujem

Dobrý deň,

nutné to nie je. Ale môžu Vám vyhodnotením celého podrobného jedálnička ukázať, že aha tu toto skúste zmeniť a možno sa to naozaj zmení.

Na instagrame takéto poradenstvo robí jedna moja kolegyňa - nutrimamma.cz, ktorá pomohla veľa mamičkám.

Samozrejme nie každému poradenstvo pomôže. Možno Vám aspoň pridá nejaké obzory, rady, tipy, či výživové vychytávky pre dieťa, ktoré nechce papať.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička