Je potrebné pri príprave umelého mlieka prevárať dojčenskú vodu?

Zodpovedané
9. máj 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom prípravy umelého mlieka.

Je potrebné pri príprave umelého mlieka prevárať dojčenskú vodu?

Môže sa na prípravu umelého mlieka použiť aj prevarená voda z vodovodu namiesto dojčenskej vody?

Od akého veku dieťaťa môže dieťa piť (ako pitný režim) priamo vodu z vodovodu bez prevarenia?

Ďakujem

Dobrý deň,

riadila by som sa odporúčaniami na konzerve UM. Čisto sedliacky - nie je potrebné dojčenskú vodu prevárať (zároveň by však nemala byť otvorená viac ako 48 hodín).

Vodu bez prevarenia, pokiaľ máte overený zdroj vody a nie "100 ročné" trubky môže dieťa cca od 9. - 10. mesiaca.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička