Je pre dvojmesačné dieťatko vhodnejšie kozie alebo kravské umelé mlieko?

Zodpovedané
31. mar 2022

Dobrý deň,

snažím sa dojčiť dvojmesačné dieťaťko, ale nemám dostatok mlieka a musím dokrmovať. Chcem kúpiť mlieko Loulouka, ktoré sa údajne zložením podoba materskému. Na trhu je kozie aj kravské.

Je pre dvojmesačné dieťatko vhodnejšie kozie alebo kravské umelé mlieko?

Ďakujem

Dobrý deň,

mlieko tejto značky vôbec nepoznám.

Všetky mlieka, ktoré sú na trhu sa snažia čo najviac napodobniť mlieko materské. Úroveň receptúr je veľmi podobná a išla by som do klasickejších alternatív na báze kravského, nie kozieho mlieka. To je známejšie a overenejšie značky ako Sunar, Hipp, Nutrilon, Beba.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička