Je smotanový jogurt vhodný pre ročné dieťa?

Zodpovedané
10. aug 2022

Dobrý deň,

dcérka má 1 rok a biely jogurt jej od začiatku veľmi nechutil. A to ani vtedy, keď som do neho pridala ovocie. Skúsili sme smotanový biely jogurt a ten jej chutí.

Je v poriadku, ak by papala len takýto jogurt?

Môže ho jesť každý deň?

Môžem jej do jogurtu, alebodo kaše pridať aj chia semienka?

Kedy môžem zaviesť kakao?

Môžem jej už dať kupovanú kakaovú kašu bez pridaného cukru?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, pokojne môže jesť smotanový biely jogurt každý deň. Kakao až po druhom roku pre obsah kofeínu (dovtedy môžete karob).

V podstate jej už môžete kaše aj sladiť medom, či cukrom (samozrejme ak toleruje neosladené tak zbytočne nemusíte sladiť). V chia semienkach sporadicky nevidím taktiež problém.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička