Je stolica štvormesačného bábätka ovplyvnená zmenou mliečka?

Zodpovedané
15. jún 2022

Dobrý deň,

pred týždňom som začala prikrmovat môjho štvormesačného synčeka. Začali sme mrkvou tri dni a potom zemiačik. Zatiaľ reakciu nemal žiadnu. V stredu ideme na očkovanie a pani doktorka nám povie ďalej, že čo treba dávať.

Je stolica môjho synčeka v poriadku?

Kaká buď každý deň raz za deň alebo každý druhý deň. Už sa stalo, že aj každý tretí. Pred vyše týždňom sme zmenili aj mliečko. Od narodenia sme mali Sunar AR kvôli kolikám. Teraz sme prešli na klasický Kendamil 1. Myslím si že synčekovi zatiaľ problém nerobí, ale spapá len 130 alebo 160 ml. To pri Sunar AR spapal niekedy aj 180 a vkuse. Len to mliečko bolo hustejšie a toto je redšie. Asi to je kvôli tomu, že keď je redšie, že má moc preplnený žalúdok a tak mu stačí tak menej.

Nevadí, keď papá tak menej?

Za 24 hodín papá 6-7x mliečko.

Môže byť tá stolica aj kvôli zmene mliečka alebo aj z príkrmov?

Príkrmy papá celkom fajn. Nespapá celú dávku, vždy nechá a dokŕmime na obed ešte mliekom. Niekedy pri tom mliečku sa tak strháva od fľašky ako keby už nechcel ale inak je spokojný.

Aké by boli príznaky v prípade, že by mu nesedelo mliečko?

Ďakujem

PS: Fotku som priložila v druhej otázke. Prosím nezverejňovať

Dobrý deň,

farba stolice je zmenená skrz príkrmy alebo nové mlieko. Nedá sa povedať. Každopádne je to v poriadku. Nie je to známka žiadneho chorobného procesu. Takáto dávka mlieka je v poriadku, pokiaľ je synček spokojný a má dostatok pocikaných plienok.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička