Je stravovanie mojej 9 mesačnej dcéry v poriadku?

Zodpovedané
10. apr 2022

Dobrý deň,

máme skoro 10 mesačnú dcéru, ktorá na poslednej poradni menej pribrala (aj keď to lekárka neriešila). Inak je zdravá, spokojná, kaká a aj ciká bez problémov. Pôrodná váha 3 810 g, teraz 9 170 g.

Je to len zvýšenou mobilitou, alebo treba niečo upraviť v jedálničku?

Ukážkový jedálniček:
7:00 vstáva (nechce papať).
8:00 jogurt s ovsenými vločkami a orieškovým maslom.
10:30 ovocie.
13:00 obed zelenina, mäsko (vajíčko, šošovica), občas s obilninou - cestovina, bulgur, pohánka, kuskus.
15:30 zeleninové placky/kuskus zo zeleninou/rožtek s lučinou, avokádom.
18:30 kaša.
19:30 spánok.
22:00 a 3:00 mliečko (180 ml). Cez deň pije iba čistú vodu, 200 - 300 ml.

Ďakujem

Dobrý deň,

váhu má na svoj vek úplne v poriadku a krásnu. Teraz už deti menej priberajú kvôli tomu, že sa začínaú oveľa viac pohybovať.

Jedálniček má ukažkový, netreba nič meniť.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička