Je v poriadku dávať 8-mesačnému dieťaťu orechové maslá do kaše na dennej báze?

Zodpovedané
22. júl 2022

Dobrý deň,

moje dieťa má zavedené už arašidové maslo, kešu a lieskovcové maslo.

Je v poriadku dávať 8-mesačnému dieťaťu orechové maslá do kaše na dennej báze?

Môže sa dať denne aj viac ako 1 čajová lyžička?

Ďakujem

Dobrý deň,

viac ako 1 lyžičku by som nedávala.

V podstate nie je problém ani na dennej báze, len si treba uvedomiť, že orechy sú dosť kaloricky výdatné. Preto najmä u detí, ktorých váha ide rýchlejšie hore by som toto určite na dennej báze neodporúčala.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička