Je vhodné dávať príkrmy, keď synček nevie sám držať hlavičku?

Zodpovedané
6. dec 2021

Dobrý deň,

ďakujem za odpoveď na moju otázku https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/poradna...

Synček je trochu pozadu s motorikou. Dvíha hlavičku na brušku. Keď je sám, tak hlavičku neudrží. Vyosenie má doľava, to sa snažíme upraviť pravidelným cvičením s fyzioterapeutkou.

Je vhodné dávať príkrmy, keď synček nevie sám držať hlavičku?

Ďakujem

Dobrý deň,

v akom týždni bol rodený? Aký má korigo vek? Udržanie hlavičky je jedným zo smerodajných ukazovateľov, či už je dieťatko pripravené na príkrmy.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička