Je vhodné dávať trojmesačnému synovi ovocné šťavy?

Zodpovedané
27. jún 2021

Dobrý deň,

moja pediatrička mi povedala, že mám začať dávať synovi ovocné šťavy a postupne aj zeleninu ako sú rajčiny. Má 3 mesiace a 5 dní(6 830 g a 66 cm), je na umelom mlieku (1 000 ml).

Mne sa to nepozdáva a chcela by som vedieť váš názor. Prikrmovať chcem začať na konci 4. mesiaca zeleninkou, ako je mrkva, cuketa, zemiak.

Aký je Váš názor?

Ďakujem

Dobrý deň,

zdieľam Váš názor. Pred ukončeným 4. mesiacom prikrmovanie NIE JE vhodné začať (väčšie riziko alergii, neprospievania alebo naopak obezity).

Rajčiny ako také vôbec nevadia, ale u nás by som postupovala presne ako Vy píšete - našimi lokálnymi potravinami.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička