Kedy môžem dať synčekovi škoricu, holandské kakao, ďatle, citrusy, cibuľu, cesnak a baklažán?

Zodpovedané
28. apr 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom zaraďovania pochutín.

Kedy môžem dať 13 mesačnému synčekovi škoricu, holandské kakao, ďatle, citrusy, cibuľu, cesnak, baklažán?

Korenie už tiež môžem?

Okrem štipľavého a soli.

Videla som niekde jednu super čokoládovú penu z avokáda + holandské kakao, šťava z pomaranča a ďatle. Chcela by som mu ju urobiť.

Už som mu dávala aj orechy, mandle, celé vajíčko, paradajky, uhorku, jahody. Syn nemal reakcie.

Ďakujem

Dobrý deň,

okrem kakaa už všetko môže. Pre budúcnosť - ak by ste mali ďalšie dieťa, tak všetko z toho mohol už pred ukončeným 1. rokom.

Kakao po 2 roku (pre obsah kofeinu).

Koreniny môžete.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička