Koľko čaju má vypiť 5 týždňové bábätko?

Zodpovedané
13. okt 2021

Dobrý deň,

mám 5 týždňové bábätko, ktoré je len na umelom mlieku. Všetci do mňa hustia, že mu mám dávať piť vodu alebo feniklový čaj. On to odmieta a ja ho nechcem trápiť. Zároveň sa bojím, aby nebol dehydrovaný.

Koľko čaju alebo vody by mal za deň vypiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

vidíte bábätko vie samo, čo potrebuje. Detičky do zavedenia nemliečnych príkrmov (zeleninových kašičiek) nepotrebuje žiadne iné tekutiny okrem mliečka. Z toho sa aj napije aj naje. Takže odpoveď 0 ml čaju alebo vody.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička