Koľko ml vody može denne vypiť 12-mesačný dojčený chlapček?

Zodpovedané
23. júl 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom pitného režimu 12-mesačného dieťaťa. S pitím nie je problém. Napije sa vždy, keď mu ponúknem. Ponúkam mu ešte prevažne dojčenskú vodu a začínam už aj kohútikovú po každom jedle a aj medzi jedlami počas dňa. Ráno, pred dvomi dennými spánkami a na noc je dojčený.

Koľko ml vody može denne vypiť 12-mesačný dojčený chlapček?

Možem mu dať toľko, koľko si pýta, alebo je to limitované?

Ďakujem

Dobrý deň,

môžete mu dať koľko si pýta. Ak by však bolo množstvo podozrivé, dajme tomu nad liter + by nepriberal + psychomotoricky nenapredoval, tak je vhodné na to upozorniť pediatra a prešetriť.

V týchto teplách je prirodzené, že pýta viac.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička