Mala by 13 mesačná dcéra prejsť na umelé mlieko Hipp 3?

Zodpovedané
21. jan 2022

Dobrý deň,

dcérka bola rok dojčená a od 10. mesiaca sme jej dávali aj umelé mlieko Hipp 2. Teraz má 13 mesiacov a nie je veľký jedák. Jogurty a syry má rada, ale nezje veľa.

Obedy skoro vždy odmieta. Teda okrem polievok. Strava nie je veľmi pestrá.

Mala by prejsť na umelé mlieko Hipp 3?

Večer jej ešte odsajem trochu svojho mlieka, je to tak cca 100 ml.

Ďakujem

Dobrý deň,

kedy jej teda dávate umelé mlieko? Ak je na umelom mlieku, tak má prejsť na 3kové mlieko. Ak ho však nepýta, tak vyslovene jej ho dávať nemusíte.

V strave má mať ešte aspoň 350 ml mliečnych produktov. Ak to naplníte inak ako mliekom, môžete robiť tak.

S tým, že 150 ml mlieka je ako 100 gramov jogurti a ako 30 gramov syra. Ak jej dáte 1 jogurt, 30 g syra a 100 ml Vášho mlieka, tak umelé nepotrebuje.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička