Mám dávať dcérke jogurt, keď po ňom výrazne grcká?

Zodpovedané
13. jan 2022

Dobrý deň,

vyskúšala som u skoro 9 mesačnej dcérky plnotučný smotanový jogurt a grcká po ňom výrazne kyslo. Natrávený obsah cca 2 hodiny po zjedení netypicky výrazne zapáchal, keď som pridala pol na pol plnotučné kravské mlieko do vody na prípravu kaše. Dcérka zvykne sem tam grcnúť po akejkoľvek potrave, ale toto je iné.

Je to normálne?

Mám pokračovať s jogurtom?

Ďakujem

Dobrý deň,

asi to bude tým, že ste vyskúšali smotanový. Deti po ňom často grckajú, je na začiatok príliš tučný. Na začiatok sa preto začína 3,5% bielym jogurtom - nie smotanovým. Skúste preto tak - iba zopár lyžičiek.

Z mlieka zatiaľ ani nevarte, najskôr po 10. mesiaci.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička