Máme dcérke zmeniť umelé mlieko?

Zodpovedané
10. máj 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom mojej dcérky, ktorá bola do ukončeného 4. mesiaca len dojčená. Následne sme prešli na Nutrilon. Pije ho dva týždne, ale kaká raz za pár dní. Približne raz za cca 5 dní.

Začala som jej dávať probiotiká. Tretí deň má už aj príkrmy. Občas vidno,že sa puči.

Máme ostať na Nutrilone, alebo máme skúsiť iné UM?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak je dcérka spokojná, pučí sa minimálne, tak by som mliečko nemenila. Mohli by ste jej spôsobiť ešte horšie.

Príkrmy stolicu rozbehnú. Nezabúdajte jej už ponúkať aj vodu a do každého príkrmu dávať aj kvalitný olej. V príkrmoch neodporúčam dávať často mrkvu, banán, ryžu. Zatiaľ zaraďujte iné druhy potravín, kým sa stolica neupraví.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička