Môže 5,5 mesačného syna bolieť bruško po zavedení príkrmov?

Zodpovedané
8. feb 2022

Dobrý deň,

mám 5,5 mesačného synčeka, ktorému sme zaviedli príkrmy podľa odporúčania lekárky. Príkrm dostáva vždy najneskôr do 12tej obed a potom už len mlieko.

Odkedy má príkrmy, tak je každú noc aj 15x hore. Dostane buď mlieko, alebo dudlík a spinká ďalej. Z príkrmov dostáva zemiačik a tekvicu. Ráno niekedy dostane uvarené jabĺčko, tak 2 lyžičky.

Môže ho začať bolieť bruško až v noci, alebo ho budia zúbky?

Už má prerezané dve spodné jednotky.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

skôr ide o reakciu spojenú so zúbkami ako o začiatok prikrmovania.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička