Môže 8 mesačné dieťa raňajkovať obilninovú kašu?

Zodpovedané
27. okt 2021

Dobrý deň,

mám 8 mesačnú dcérku, ktorej chutia kaše. Ráno do nej nič iné okrem kôrky z chleba neviem dostať. Preto jej do kašičky pridávam ovocie na raňajky. Potom má mäsovo-zeleninový príkrm a na večeru čistú kašu.

Celkovo je slabá jedáčka, spapá iba pár lyžičiek.

Môžem jej dávať na raňajky obilninovú kašu?

Ďakujem

Dobrý deň,

určite môže.

Môžete pokojne už skúsiť aj biely jogurt (neochutený, 3,5%), detičkám zvykne chutiť. Možno sa jej ako alternatíva zapáči.

Inak raňajky sa zvyknú detičkám zaraďovať ako posledné. Veľa z nich ráno nemáva potrebu papať (po mlieku z noci). Preto možno môžete skúsiť ráno na ňu, ani "netlačiť" a začať až desiatou - ovocný príkrm. Na obed mäsovo-zeleninový, na olovrant napríklad jogurt a na večeru kašičku.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička