Môže 9 mesačné dieťa jesť kašu trikrát za deň?

Zodpovedané
2. máj 2022

Dobrý deň,

mám 9 mesačné dieťa, ktoré je 3x za deň mliečnu ryžovú alebo pšeničnú kašu už dlhodobo. Mlieko odmieta a z príkrmu si dá 5 lyžičiek.

Je to v poriadku?

Kaše zje kedykoľvek a s chuťou. Mlieko má ráno, večer a v noci. Odmieta aj detskú výživu.

Ďakujem

Dobrý deň,

nie, takýto stravovací režim nie je v poriadku. Kašu môže mať s prižmúreným okom maximálne 2x denne (ale iba zopárkrát týždenne).

Na obed striktne mäsovozeleninový príkrm. 5 lyžičiek je lepšie ako 1 celá kaša! Budujeme mu predsa návyky a chceme, aby jedol kvalitný zdroj železa a zeleninu, nie sacharidy a mlieko 3x denne.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička