Môže mať dieťa alergiu na jogurt?

Zodpovedané
12. sep 2022

Dobrý deň,

keď mal syn 9 mesiacov, tak som mu skúsila dať pár lyžičiek bieleho zvolenského jogurtu. Mal však zlú reakciu a objavili sa mu fľaky na tvári. V sekunde začal kýchať, tiekli mu husté priesvitné hlieny z nosa. Plakal hodinu v kuse až dokým to nevyvrátil. Potom cca o dva týždne som mu znova dala 1 lyžičku avšak zmrvilo ho a priebehu dňa iba kýchal a mal trocha upchatý nos.

Teraz má 10,5 mesiaca a znova som mu vyskúšala dať marhuľový smotanový jogurt. Iba 2 lyžičky a znova sa mu objavili fľaky na tvári. Tie mu asi za pol hodinu zmizli, avšak bolesť brucha už nemal.

Je to alergia?

Mám mu po pár dňoch znova vyskúšať dať jogurt?

Ďakujem

Dobrý deň,

jogurt by som odložila po 1. roku.

Skúšali ste aj iné formy BKM? Mliečna kaša? Syr?

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička