Môže mať ročné dieťa každý deň jogurt?

Zodpovedané
5. apr 2022

Dobrý deň,

ročný syn má už 4 mesiace zavedený jogurt a chutí mu. Podávam ho väčšinou s namočenými ovsenými vločkami.

Môže mať ročné dieťa jogurt každý deň?

Ak áno, v akom množstve?

Aké iné mliečne výrobky sú vhodné?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

pokojne 1 celý biely jogurt každý deň. Vhodné sú aj všetky možné syry - mozarela, lučina, cottage, eidam, atď, tvaroh (nie tvarohové dezerty plné cukru), lučina, maslo, smotana do varenia či smotanový dresing, mliečne kaše varené z mlieka.

Po roku pokojne aj pitie mlieka, puding, palacinky. V podstate čokoľvek mliečne, teda mimo nepasterizovaných výrobkov.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička