Môžem dať dieťaťu kváskový chlieb?

Zodpovedané
4. nov 2021

Dobrý deň,

nedávno sme začali s príkrmami. Momentálne podávame ovocie a chystáme sa zaviesť lepok. Vraj je najvhodnejšie dať ožužľať kôrku chleba. Doma pečiem kváskový chlieb.

Môžem ho dať dieťaťu?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak pečiete chlebík, nedajte do neho soľ. Môže byť takéto zaradenie lepku. Ja síce preferujem zaradenie kaše do mäsovo zeleninového príkrmu (Lepok zavádzame v malých, postupne zvyšujúcich sa množstvách - cca 5 gramov denne - to je pre začiatok asi 1 čajová lyžička danej potraviny, postupne zvyšovať).

Podľa mňa, ak dáte klasickú detskú krupičnú kašu alebo kupovanú instantnú bezpríchuťovú kašu (napr. Babylove 3-zrnná - ale na trhu je určite viac nemliečnych kaší bez pridaných príchutí, cukru). Ako s každou potravinou, podanie opakujeme 3 dni po sebe pre odsledovanie prípadných reakcií.). Ale aj táto varianta je určite schodná.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička