Môžem dávať trvanlivé mlieko a ochutený jogurt ročnému dieťaťu?

Zodpovedané
4. mar 2022

Dobrý deň,,

syn bude mať rok a chcela by som mu dávať trvanlivé mlieko. Napríklad do pudingu.

Môžem začať ponúkať trvanlivé mlieko?

Je lepšie 1,5% alebo 3, 5%?

Ktorý puding je najlepší pre také malé dieťa?

Ktoré jogurty odporúčate?

Synčekovi dávam len biely.

Môžem mu dávať aj nejaký ochutený?

Ďakujem

Dobrý deň,

u detí preferujeme plnotučné výrobky. Zároveň preferujeme mlieka typu "čerstvé", ktoré sú v obchodoch v chladničkach a majú kratšiu trvanlivosť pred trvanlivými.

Ak má rád biely, nech papá biely. Môžete ochutiť ovocím, či agave, škoricou. Každý ochutený má dosť cukru. Sporadicky môžete ponúknuť aj taky, len aby to neviedlo k odmietaniu klasiky - bieleho.

V tomto veku je ešte vhodnejšie vyhýbať sa toľkému cukru. Budujú sa stravovacie návyky na celý život.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička