Môžem jesť proteínové produkty popri dojčení?

Zodpovedané
26. máj 2021

Dobrý deň,

pred tehotenstvom som veľa športovala a nahrádzala sladkosti proteínovými produktami - chlebík, pečivo, pudingy, jogurty, tyčinky. Rovnako som tieto produkty konzumovala v menšom množstve počas tehotenstva.

Teraz máme doma štvortýždňového chlapčeka, ktorý je dojčený a dokrmovaný umelým mliekom.

Môžem tieto produkty konzumovať namiesto sladkosti s rafinovaným cukrom?

Aké je riziko spojené so sladidlami v týchto produktoch?

Majú vplyv na materské mliečko?

Môže horká čokoláda (85%) a banány zapekať?

Ďakujem

Dobrý deň,

môžete jesť proteínové produkty.

Ak niečo zjete vy, tak bábätko nezapeká. Ale s bruškom mať problémy môže - to si musíte odsledovať.

Jedna mamička môže všetko. Ďalšej bábätko má problémy ak mamička je cibuľu, kapustu, ďalšie ak mamička je mliečne potraviny.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička