Od akého veku a akým spôsobom začať učiť dieťatko na samostatné jedenie lyžicou?

Zodpovedané
20. nov 2021

Dobrý deň,

mám 7 mesačné dieťa, ktoré zatiaľ kŕmim ja. Dieťatko iba otvára pusu.

Od akého veku a akým spôsobom začať učiť dieťatko na samostatné jedenie lyžicou?

Ďakujem

Dobrý deň,

individuálne to začne každé dieťa tak trochu samo naznačovať - začne v určitom veku chytať samo lyžičku do ruky.

Najčastejšie po 1. roku života. Vtedy je dobré nechať si na kŕmenie viac času a trpezlivosti. Dieťatko ideálne vyzliecť (🙂) a nechať ho skúšať. Nech si to trénuje.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička