Od akého veku môže dieťa jesť lyofilizované ovocie?

Zodpovedané
5. mar 2022

Dobrý deň,

od akého veku je vhodné podávať dieťatu lyofilizované ovocie?

Aký máte názor na 100% bio ovocné kapsičky?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak kapsička neobsahuje cukor, ale iba 100% ovocie + prípadne vitamín C (kyselina askorbová), tak je pre dojča vhodná. Ak obsahuje cukor, je nevhodná.

Čo sa týka lyo ovocia, môže po zaradení ovocia vo varenej forme. Ale pozor na množstvo, ktoré dieťaťu ponúknete. Ovocie sušené mrazom má menšiu gramáž. Dieťa do roka by malo prijať denne max okolo 100 gramov čerstvého ovocia - 100 g ovocia však nezodpovedá 100 g čerstvého. Tak len na toto myslieť. Občas, napr. do kaše či ako snack v pohode.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička