Od ktorého mesiaca môžem dávať dieťaťu vodu aj do fľaše, aby nebolo dehydrované?

Zodpovedané
11. aug 2022

Dobrý deň,

mám dojčené bábätko, ktoré bude mať 4 mesiace. Naša pediatrička povedala, že mám začať s príkrmami a môžem mu dávať aj po lyžičkách vodu. Vraj môžem, ale nemusím.

Od ktorého mesiaca mu môžem dávať vodu aj do fľaše, aby nebol dehydrovaný?

Ďakujem

Dobrý deň,

s vodou pri príkrmoch súhlasím, aby nedochádzalo k zápche a problémami s vyprázdńovaním. Po lyžičkách pri prikrmovaní je to ideálne - pokojne len zopár hltov.

Nepoznám dieťatko, ale plne dojčené prospievajúce dieťatko nemusí ešte v 4. mesiaci byť prikrmované, ak nejaví extremny záujem o jedlo.

Väčšina detí v tomto veku ešte na príkrmy nie je pripravená (psychomotoricky). Pokojne sa môže začať až v ukončenom 6. mesiaci.

S fľaškou cumľovou by som nezačínala vôbec. Postupne môžete učiť na pohárik, štamprlík, či pohárikovú učiacu fľaško a pítko so slamkou.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička