Počíta sa za zavedenie potraviny, ktorá sa nachádza v kupovanom príkrme?

Zodpovedané
17. dec 2021

Dobrý deň,

syn má 6 mesiacov a je na UM. Dlho sme sa trápili s príkrmami, nechcel otvárať ústa. Všetko vyplúval. Jedného dňa som sa rozhodla, že skúsim kupované prikrmy. Ako zázrakom začal otvárať ústa a pekne papať. Snažila som sa potom aj zamiešať domáci a kupovaný prikrm, ale nedal sa oklamať a zase vypluval.

Ráta sa to ako zavedenie potraviny, ktorá sa v tom kupovanom príkrme nachádza?

Ako ho naučiť aj na domáci prikrm?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

máte doma detektíva 😉 Ráta sa aj takéto zavedenie, ale je dôležitý obsah danej potraviny v príkrme.
Ak niečo obsahuje iba 2% jahôd, nebrala by som ich za zavedené. Takže v tomto treba pozerať na etikety.

No a ako ho obalamútiť? Jednak sa mu môžu zmeniť preferencie a jednak skúste použiť nejaké bylinky na dochutenie - rascu. Napr. do domácich príkrmov. Skúšajte meniť teplotu, spôsob servírovania (dať do pohárika z kupenskej výživy). Neskôr by som vyskúšala aj jedlo do ruky - uvarený zemiak, batat či mrkvu.

Musíte vytrvať a ponúkať aj domáce. Zatiaľ využívať to, že toleruje aspoň kupované výživy. Zamerajte sa na nich na etikety, aby bol vyššií obsah mäsa a neobsahovali soľ.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička