Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Ročný syn v noci často pije UM, potom nevie sám zaspať. Je schéma jeho papania v poriadku?

Zodpovedané
13. sep 2021

Dobrý deň,

náš ročný syn sa v noci veľmi často budí na pitie UM. Minimálne 2x ho stále pije. Raz vypije 120 ml, inokedy aj 210 ml. Keď mu UM nedáme, dokáže vrieskať a spať nebude. To by sme ho museli celú noc hojdať na rukách.

Je v norme, aby stále pil toľko umelého mlieka?

Ďalší s tým súvisiaci problém je, keď sa v noci napapá, tak prevažne už sám nezaspí a je potrebné hojdanie. Cez deň papá celkom ok. Máva veľké raňajky (chlebík, jogurt a ovocie), spánok, potom rovno obed (mäsko, zelenina, ryža, cestoviny). Za obedom trochu UM (50 - 90 ml), potom má 2. spánok, potom olovrant (výživa, ovocie).

Pred nočným spaním dávame čistú kašu spravenú z UM (napr. špaldová, krupicová, ovsená). Rozmýšľame, či je dobré dávať tesne pred spaním kašu (zje 130 - 150 ml)?

Či toto práve nespôsobuje jeho hlad?

Čo nám odporúčate pred jeho spaním?

Mám mu radšej dať UM a kašu o cca 2 hod skôr ?

Alebo je ideálne aspoň polhodinu pred spaním nejesť?

Je celkovo táto schéma papania ok, alebo niečo treba zmeniť?

Ďakujem

Dobrý deň,

jedlo je v poriadku, aj kaša večer. Hlad určite nespôsobuje.

Čo sa týka spánku, skúsila by som mu mliečko dať skôr ako si ho vypýta - asi viete časy kedy sa cca budí, tak ho pred týmto časom prebudiť a dať fľašku. Možno, keď sa napapá v polospánku, tak ho nebude treba aktívne uspávať. A možno nie. Každé dieťa je iné, spánok sa mení, aj jeho priebeh.

Pitie mliečka 2x za noc v tomto veku je bežné. Aj tak nemáte čo iné spraviť keďže plače. Príde čas, že prespi noc bez mlieka.


Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička