Stačí 21 mesačnému synovi strava 5x denne, alebo mu musím dávať aj umelé mlieko?

Zodpovedané
20. máj 2022

Dobrý deň,

chcem ukončiť dojčenie 21 mesačného syna.

Musím mu dávať umelé mlieko, alebo mu už stačí normálna strava 5x denne?

Môže piť na uspávanie klasické kravské mlieko už po vyčistení zubov?

Materské mohol bez rizika zubného kazu.

Ďakujem

Dobrý deň,

ak má dobre vyčistené zúbky, tak môže na uspatie mlieko. Ideálnejšie by bolo keby sa zuby čistia po vypití mliečka.

Čo sa týka UM, nemusí byť podávané pokiaľ má v strave dostatok mliečnych produktov. V tomto veku to je aspoň 350 ml mliečnych produktov - pri čom 150 ml je ako 100 ml jogurt či 30 g syra. Takže ak má denne kašu zo 150 ml mlieka + 1 100 ml jogurt + trošku mlieka na zaspatie. Tak je to úplne v poriadku.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička