Trojmesačná dcérka po očkovaní nechce držať hlavičku a je uplakaná. Kedy sa to vráti do normálu?

Zodpovedané
5. apr 2022

Dobrý deň,

trojmesačná dcéra bola pred týždňom očkovaná hexacínou. Prvé dva dni prespala. Už je čulá, ale nechce držať hlavičku a ani byť na brušku. Predtým to veľmi obľubovala a vydržala dlho. Celkovo ako keby sa vrátila mesiac dozadu, ak nie viac. Je aj veľmi uplakaná.

Je to normálna reakcia?

Kedy to vymizne?

Vráti sa to do normálu?

Bude zdravá?

Ďakujem

Dobrý deň,

takáto reakcia nie je po očkovaní typická. Je nutná návšteva lekára a zhodnotenie stavu.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička