Z čoho môže mať 4,5 ročný syn bolesť bruška pri jedle?

Zodpovedané
8. apr 2022

Dobrý deň,

náš 4,5 ročný syn sa zvykne sťažovať počas jedla na bolesť bruška. Nie je veľký jedák. To, čo mu chutí vie spapať aj sám. Ako dvojročný prekonal salmonelu, po ktorej mu ostala mierna intolerancia na laktózu. Tá sa časom vytratila. Momentálne papá mliečne klasické.

Výšku má 110 cm a váhu 18 kg. Má rád mlieko, ktoré denne vypije aj 3x. Jedno večer pred spaním, ďalšie o 3 hodiny, keď príde zo škôlky.

Mám sa pýtať na nejaké odborné vyšetrenie, alebo je to klasické vymýšľanie u deti v jeho veku?

Ďakujem

Dobrý deň,

mlieko by som mu v tomto veku dávala iba pred spánkom. A to najmä kvôli tomu, že píšete, že nie je veľký jedák. Skúste sa s ním takto dohodnúť a možno sa rozpapá. Mlieko vie zasýtiť a zaplniť bruško, deti potom nepociťujú potrebu jesť.

Výška a váha je veku primeraná.

Bolesť bruška by bolo treba aspoň vylúčiť niektoré možnosti ako parazity. Prípadne celiakia cestou OL.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička