Môže zamestnávateľ odmietnuť prijatie výpovede podľa paragrafu 67?

Zodpovedané
20. feb 2023

Dobrý deň,

zamestnávateľ nechce prijať výpoveď od zamestnanca a nebude do konca mesiaca v práci.

Ako správne postupovať, aby bola výpoveď platná?

Chcem, aby výpovedná lehota začala plynúť od prvého nasledujúci mesiac.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

odporúčam Vám, aby ste zamestnávateľovi čo najrýchlejšie zaslali výpoveď poštou ako list 1. triedy doporučene s doručenkou. Na doručenku uveďte, že ide o výpoveď z pracovného pomeru.

Ak si zamestnávateľ (resp. jeho splnomocnený zástupca) výpoveď prevezme výpoveď ešte vo februári, výpovedná lehota začne plynúť od 1.3.2023.

Ak by cielene prevzatie zdržoval a došlo by k sporu v tom, kedy začala výpovedná lehota plynúť, tak súd by mal zrejme za to, že výpovedná lehota začala plynúť v prvý deň, kedy si zamestnávateľ zásielku prevziať mohol a neprevzal. T.j. deň, kedy mu pošta do schránky hodila oznámenie o zásielke), no len ak vy by ste preukázali, že zdržanie prevzatia bolo úmyselné.

Detaily o tom, kde sa aktuálne zásielka nachádza môžete sledovať priamo na webe pošty v časti sledovanie zásielok (treba zadať podacie číslo).

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk