18-ročná dcérka schudla viac ako 35 kg a ostali jej veľké strie na bruchu. Je možné ich chirurgicky odstrániť?

Zodpovedané
24. sep 2023

Dobry deň,

moja 18-ročná dcérka schudla v priebehu 3 rokov viac ako 35 kg a trápi ju bruško. Zostali jej veľké strie.

Dá sa to chirurgicky odstrániť?

Skúšali sme maste, pravidelne cvičí, no brucho jej nejde poriadne spevniť a strie má naozaj cez celé brucho.

Kde a koho by sme mohli kontaktovať o pomoc?

Preplatila by niečo aj zdravotná poisťovňa?

Ďakujem

Dobrý deň,

zdravotná poisťovňa môžno niektoré zákroky uhrádza v štátnych zaraideniach.

Nadmerne ovisnutá koža sa rieši abdominoplastikou. No nie vždy je previs dostatočný, aby stál za dlhú jazvu a rozsiahly operačný výkon. Okrem toho, strie nachádzajúce sa nad pupkom sa neodstránia.

Bude potrebné absolvovať osobnú konzultáciu, či vôbec by bol zákrok vhodný.

Sú aj menej invazívne zákroky na zmiernenie vzhľadu strií (laser, PRP, mesoterapie).
Týmto postupom sa skôr venujú dermatologické estetické centrá.