Aká je pravdepodobnosť, že po tehotenstve mi prsia ostanú v pôvodnom stave?

Zodpovedané
5. dec 2019

Dobrý deň,

chcela by som podstúpiť augmentáciu pŕs, ale v budúcnosti plánujeme ešte bábätko. Možno aj dve.

Aká je pravdepodobnosť, že po tehotenstve mi prsia ostanú v pôvodnom stave?

Je možné spoliehať sa na to, že prsia sa mi tehotenstvom, resp.kojením nezmenia?

Plánujem, že augmentáciu podstúpim iba raz.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

pri konzultáciách je jedna z prvých otázok, ktoré kladiem ženám, či majú reálne očakávania. Napriek tomu, že implantát nemá dobu expirácie, kedy by sa musel vyberať, máloktorá žena ich má celý život.

Ak aj implantáty nemajú žiaden problém ( kapsulárna kontraktúra, ruptúra, posun-otočenie ) tak po mnohých rokoch dochádza ku zmenám tvaru tela a prsia už nepôsobia tak esteticky ako po operácii.

Ak chcete absolvovať operáciu len raz, tak nechoďte na žiadnu. Aj kojení sa prsia pomenia tak, že budete chcieť úpravu, modeláciu ( mastopexia). Nie je to pravidlo.

Zvyčajne čím väčšie máte prsia pred a počas kojenia, tým viac sa zvyknú zmeniť.

Viem, že by ste chceli počuť niečo iné. A možno sa aj nájde chirurg, čo Vám povie to, čo chcete počuť.

Ale zaručiť Vám to, že to bude jedna a posledná operácia na celý život, bez komplikácií a bez zmien prsníkov napríklad 40 rokov nemôže.