Moje obavy zo zväčšenia pŕs po kojení

mima1986
19. mar 2011

ahojte baby, mozno ma ukamenujete a mozno su tieto moje stavy sposobene hormonmi... No velmi sa trapim kvoli tomu, ze vsade citam, ake nepekne prsia ostali zenam po kojeni :( Ja mam prsia 70/A, obavam sa, ze po kojeni (ktore velmi chcem), ostanu z nich len take ovisance. Mama mala 4 deti, takze neviem posudit, ake prsia jej ostali pred 50-kou, po 50-ke mala len take placky a teraz sa jej uz neopytam... Vzdy som mala problemy so sebavedomim, moj manzel je zatazeny na prsia a ja zda sa tiez :(( Ako vyzeraju vase povodne male prsia po dojceni? ... v 25-ke sa mi zda ist skoro pod noze :(

aduskatt
19. mar 2011

zo 75/a na 90B a ovisance teda nie su🙂 dojcila som 5 mesiacov a ostali pevne a da sa povedat, ze pekne...teda krajsie ako pred kojenim............ale to je uuplne individualne a zavisi aj od genov.........v kazdom pripade, tiez som mala rovnake obavy, ktore sa nastastie nepotvrdili......ako to bude po druhom( ak sa ho dockame) neviem posudit zatial

anjelicek26
19. mar 2011

Hm po dokojeni su vsetky prsia ovisnutejsie, po case sa to trosku upravi a hmota sa znova "nazbiera" ja som mala pocit, ze po kazdej menstruacii su prsia pevnejsie... teraz odstavujeme maleho a teda nist moc, prsia visia, aj su mensie, no ale co uz... stale je to 80C... ale lepsie ako 80E pri kojeni, co si budeme hovorit...esteze existuju dobre podprsenky, tak clovek vyzera normalne...

Je to o genoch, neda sa to povedat dopredu... ale kojenie samo o seba na to nevplyva, to je dost mytus... ani jeho dlzka...prsia sa menia uz POCAS tehotenstva, takze aj zeny, co nekoja, to uvidia na prsiach, ze mali dieta...

danielaviki
21. mar 2011

Ja mam teda velmi male prsia, pocas tehotenstva sa troska zvacsili a spevnili a citila som sa super 🙂 kojila som len 1 tyzden, so zdravot. dovodov synceka som kojit nemohla, tak som este 1 tyzden odsavala a potom mlieko odislo....a teraz mam prsia este mensie ako som mala i ked manzel tvrdi ze nie ale ja vidim ze ano 🙂 aj svagrinej ostali mensie prsia ako mala a kojila asi 6 mesiacov

bosoriak
21. mar 2011

@mima1986 Neda sa to predpovedat. Ja som mala 70A, po 10 mes. kojenia 70B, teraz som tehotna a mam 75D. Je pravda, ze mi trosku ovisli, ale skutocne minimalne. Stale som mohla nosit veci bez podprsenky.
Navyse, je to skutocne otazka spravnej podprsenky. Treba si vyskusat mensie obvody a vacsie kosicky. Dlhe roky som nosila 75B-C a ked som potom zacala nosit 70B, vyzeralo to akoby som mala o dve cisla vacsie prsia.
Ale uprimne, je mi to jedno, aj tak je najdolezitejsie, aby bolo dieta zdrave. Muz mi hovori, ze ma miluje akokolvek sa zmenim, takze sa nestresujem. 🙂

dadis
21. mar 2011

@mima1986 podla mna to nema nic spolocne s kojenim...ale ako rychlo a velmi ti prsia narastu pocas tehotenstva, pocas kojenia, potom ako rychlo sa vratia do povodnej velkosti...vraj ak kojis dostatocne dlho a postupne odstavujes, tak by to malo byt lepsie...ja kojim malu uz len 2x, zriedka3x za den, prsia mam teraz na velkosti ako pred otehu...a podprsenku nosim stale, aj na noc, taku bezkosticovu na dojcenie..mam teraz 80B a som celkom spokojna..uvidim, ked prestanem dojcit, chcela by som postupne..

lalipop
21. mar 2011

ja som kojila tri deti a prsia som mala a aspon pocas kojania som sa tesila z relativne peknych prs. teraz su ako placky, ale pekna push upka to spravi 😀

mimkao
21. mar 2011

Mne sa po dokojení 4 tého dieťaťa zmenšili z E na C ale boli to ovisnuté C-čka a tie potom ešte po cvičenií zmenšili na vúčšie B-čko, ale boli pevné. Okrem cvičenia veľmi pomáha zakončovať sprhovanie studenou vodou. U mňa to naozaj urobilo svoje. 🙂 No a nechám sa prekvapiť, ako to bude, keď dokojím teraz. 😅

lukra
21. mar 2011

ahoj, ja mam tretie dietatko kojene. Prsia som mala 70/A a zvacsili sa mi tak o 2 cisla. Teraz zavrsujeme 6 mes. a vracuju sa mi opat do povodnej velkosti i pri tvorbe mliecka. Vobec ich nemam vytahane. 1. dietatko som kojila 2 r., 2. -1rok lebo som bola v 4 mes. a teraz asi opat potiahneme dlhsie min. do 2 r. ak nieco do toho nepride. Akurat sa mi zvacsil obvod hrudnika na 80, ale to mi len prospeje, lebo som hore podla mna moc chuda :o).A to som ani necvicila, ide to same, tak ako i vaha.

len.petra
21. mar 2011

@mima1986 ahoj, záleží to od mnohých faktorov, od elasticity kože, od množstva mlieka, dĺžky kojenia... ja som to po dvoch ročných kojeniach nevyhrala 😒 . Pôvodne som mala malinké prsia, také lentilky pod kobercom 😅 , pri kojení sa naliali tak, že som musela odovzdávať do banky ( za mesiac aj 40 litrov ), takže aj keby som ich mala kožu super elastickú, nevydržala by ten nápor, teraz mi ostali už len "rozdupané lentilky" a intenzívne uvažujem o zväčšení poprsia. Ale hlavu hore, zdravie detí a pocit, že si im dala najhodnotnejší základ do života je omnoho dôležitejšie, ako prsia, či? 😕 😅

tatiana1760
15. aug 2011

Ahojte,,cca v 3-4 mesiaci sa mi nalievali prsia,,,no už od vtedy akosi nie,som už v 7 mesiaci a bojím sa ,že ked nenarastú nebudem môcť kojiť,, Čo je na tom pravdy,,alebo je to len moja obava?
Ďakujem Vám

tatiana1760
15. aug 2011

No ked sa ich chytím sú ešte trochu citlivé a aj tvrdé-bradavky.Tvorí sa na nich žltkastý povlak,,no ked ssi ich potriem detským olejčekom,,hned vyzerajú ,,lepšie,, Mám si ich natierať každý deň?