Ako a kde sa dá u nás riešiť gummy smile?

Zodpovedané
8. máj 2019

Dobrý deň

chcela by som sa poradiť ohľadom možnosti riešenia gummy smile.

Je možné ho riešiť inak ako botoxom alebo odstránením časti ďasien?

Na ktorej klinike to je možné?

Ďakujem

Dobrý deň,

pre tých, ktorí náhodou nevedia význam slova gummy smile, tak je to úsmev, pri ktorom sa odhalí výrazná časť horných ďasien. Nepovažuje sa to sa estetický defekt ale niekomu to môže prekážať.

Riešení je viacero. Keďže vás nevidím osobne, odpoviem všeobecne pre rôzne prípady.

Gummy smile je dynamická záležitosť a v neutrálnej polohe je tvar úst primeraný.

1. Predĺženie hornej pery operačne - rôzne techniky na pere, slizniciach, svaloch.
2. Dočasné riešenie /mesiace/ oslabením pohybov mimických svalov aplikáciou botulotoxínu.
3. Riešenie cestou stomatológa alebo ortodonta pri nesprávnej polohe zubov/ďasien.

Nie všetky metódy sú vhodné v každom konkrétnom prípade.

Odporúčam absolvovať viacero konzultácií.