Ako často mám dávať dcére dole plienku, keď bola na plastike konečníka?

Zodpovedané
22. nov 2019

Dobrý deň,

mám dcérku, ktorá je po plastike konečníka. Bez plienky mi nebude, chytá hystériu. Plienku sa jej snažím meniť každú chvíľu, aby bola ranka v suchu. Cez obed, keď zaspí, tak jej ju dám dole, aby rana aspoň trošku dýchala.

Stačí to?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

toto je otázka priamo na chirurga ktorý vykonával zákrok.
Ošetrenie rán závisí od operačnej techniky, typu stehov, priebehu hojenia a spôsobov ošetrovania.

Predpokladám že hysterická reakcia dcérky je spojená so stresom, že sa jej bude niečo robiť s ranou. Je potrebný trpezlivý a citlivý prístup aby sa jej stresová reakcia nezafixovala na dlhé obdobie.

Poraďte sa s odborníkom detským psychológom ako postupovať.