Ako dlho trvá hojenie po operácii prstov?

Zodpovedané
3. mar 2019

Dobrý deň,

pred 2 týždňami mi operovali v nemocnici v Banskej Bystrici dcéru, ktorá mala na pravej nohe 6 prstov. Z toho 2 palčeky boli k sebe zrastené a museli ich oddeliť a ďalší prštek jej bol odstránený.

Ako dlho sa bude rana hojiť?

Je normálne, že jej pršteky hnisajú i napriek tomu, že každý 3 deň máčame prsty v repíku?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

je ešte veľmi skoro a okrem toho je dôležité aký bol priebeh samotnej operácie.

Veľmi dôležité je nasledovať odporúčania operatéra. Ten zodpovedá za výkon a odporúča pooperačný postup tak, aby sa dosiahol maximálne estetický a funkčný výsledok.