Ako sa dá napraviť nevýrazná brada?

Zodpovedané
13. nov 2018

Dobrý deň,

už dlhšiu dobu uvažujem nad tým, ako sa zbaviť svojej "dvojitej brady".

Pôvodne som si myslela, že by stačila liposukcia, avšak na konzultácii mi bolo povedané, že to nie je spôsobené tukom, ale tým, že mám nevýraznú sánku/bradu a nemali by mi z brady ani čo odsať.

Viem, že v zahraničí sa používajú tvárové implantáty aj do brady, avšak na Slovensku mám problém nájsť kliniku, kde by takýto zákrok robili (aspoň podľa dostupných informácií na internete).

Máte s tým nejaké skúsenosti?

Aké alternatívne riešenia by ste navrhli?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

neviem sa vyjadriť k tomu, čo by vo Vašom prípade bola najlepšia možnosť. Bolo by potrebné vidieť Vás osobne.

Je pravda, že samotná liposukcia podbradku je dostačujúca len u menšej časti ľudí s problémom "dvojitej brady".

Mnohokrát je potrebné liposukciu kombinovať aj s "napnutím" kože napríklad pri facelifte/necklifte alebo s použitím "nití". Existuje aj injekčná lipolýza.

Ako píšete, problémom je často nevýrazná sánka/brada. Dá sa to riešiť výplňovým materiálom, implantátmi (silikón, medpor, kostený, chrupavkový transplantát a i.) Ale aj operačne s manipuláciou-posunom kostí pri ortognatickej operácii. Metóda je veľmi efektná namä pri poruche zhryzu a je bez vonkajších jaziev.

Túto operáciu robia stomatochirurgovia v spolupráci s plastickými chirurgmi.