Ako sa dá odstrániť bradavica vo vlasoch tehotnej ženy?

Zodpovedané
5. feb 2020

Dobrý deň,

som tehotná a a už dlhší čas pozorujem, že mi v hlave rastie bradavica. Bolestivé to nie je, len keď prejdem hrebeňom to dosť zabolí.

Ako sa to dá odstrániť?l

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

v období tehotenstva sa snažíme vyhnúť všetkým neurgentným zákrokom. Napríklad v prípade rozvoja komplikácií je potrebné použiť antibiotiká, alebo iné liečivá, ktoré nie sú vždy preukázateľne bezpečné v období tehotenstva.

Tento útvar sa podľa fotografie nezdá rizikový. Myslí že by o mal ale posúdiť dermatológ aj v rámci dynamiky vývoja.

Ak následne dermatológ rozhodne, že potrebné útvar odstrániť. Samozrejme sme tu pre Vás. Odstránenie je v lokálnej anestéziii cca 15 - 20 minút celý zákrok komplet.