Ako sa dajú odstrániť jazvy po akné?

Zodpovedané
17. sep 2019

Dobrý deň,

mám po 40tke a mám jazvy po akné. Už som bola 4x na frakčnom laseri, no stále je jazvy na lícach vidno.
Už na laser viac nechcem ísť.

Ako sa dajú jazvy efektívne odstrániť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

jazvy sa nikdy nedajú úplne odstrániť. Dajú sa iba zmierniť prejavy ich prítomnosti.

Viditeľnosť jaziev robí ich nerovnomerná štruktúra, farba, vystúpenie alebo prepad oproti okolitej koži.

To všetko sa dá zlepšiť rôznymi metódami od chirurgických cez laserové alebo iné mininvazívne postupy. Napríklad mesoterapia, liečba vlastnou plazmou, drakual terapia a podobne.

Aký bude výsledný efekt a či sa vo vašich očiach zdá dostatočne "efektívny", to sa dopredu nedá povedať.

Ak Vám ostáva trpezlivosť a odhodlanie tak skúste ďalšie metódy. Vhodný odborník na oslovenie je ale dermatológ.