Subcision - operačná metóda jaziev po akné

lien1
20. júl 2022

Ahojte, chcem sa spýtať synovi po cystickom akné zostala nepekne zjazvená tvár. Dr. nám odporúča CO2 laser a doplnenie kyselinou hyaluronovou. Podľa recenzií je to bolestivý proces a nie celkom uspokojivý, teda jazvy zostanú a treba to absolvovať každý rok.
Má tam prepadnutú kožu, atrofické jazvy. Dobré recenzie som našla len na subcision operačnú metódu, kde sa jazva oddelí od spodnej vrstvy kože a dôjde k vyplneniu prepadnutých jaziev. Je to vhodné ako po jazvách z akné, tak po jazvách z kiahní. ( riešenie je trvalé nie ako pri CO2 laseri a doplnenie kyselinou hyaluronovovou )Moja otázka znie najbližšie som našla, že to robí klinika v Prahe. Neviete o nejakej klinike tu na SK, kde sa tomu venujú?

lien1
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
esmera50
5. okt 2022

skús googliť :D

lien1
autor
6. okt 2022

@esmera50 po pol roku googlenia, volania do plastických kliník, estetických centier atď., takáto odpoveď 🤣. Už sme boli na konzultáciu v Prahe, žiaľ budú čakať, kým nebude mať 18.rokov skôr nechcú....je to invazívna metóda.

esmera50
7. okt 2022

@lien1 aha tak sa ospravedlňujem, nevedela som...Ja mám 38 a problémy s akné väčšie ako v 18 :D

esmera50
7. okt 2022

@lien1 možno v TRnave, skúste naozaj ešte kuknúť na tom nete, čo už alebo Ružomberok estetické centrum

lien1
autor
8. okt 2022

@esmera50 už som obvolala všetko 🙂 túto metódu nechcú robiť, alebo nevedia. Inak ak môžem poradiť jemu na akné najlepšie zaberá maska z aspirínu 2x do týždňa a repíkovy obklad. Užíval aj retinoidy a akné sa mu neskutočne zhoršilo ( vtedy zostali jazvy) potom sa to upravilo na rok a po roku bolo naspäť. Má alergiu na roztoče a telo mu takto reaguje. Takže riešime aj príčinu. Nie je to pubertou proste alergia, denne vymieňam obliečku na vankúš periem na 60° a žehlím ju. Akné máme pod kontrolou konečne, len tie strašné jazvy.

lien1
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
keloid
8. okt 2022

@lien1 dobrý deň, určite dajte potom vedieť ako to dopadlo v Prahe. Z mojej skúsenosti laser sú vyhodené peniaze a dokonca tvár zhorší,no zúfalý človek sa na to dá a verí,že to bude lepšie.

ellka1208
8. okt 2022

@keloid súhlasím ja som na laser bola 5x, do toho vypĺňanie jaziev plazmou a vyzerám ako keby som ani na ničom nebola, mne to nepomohlo vôbec, skôr zhoršenie

ellka1208
8. okt 2022

@lien1 dobrý deň ako sa prosím vás vola ta klinika v Prahe? Veľmi pekne ďakujem za info

keloid
8. okt 2022

@ellka1208 no to vás obdivujem,že ste sa na to 5krat dali. Neviem síce ,či ste si dali upiecť celú tvár ... , Mňa to dosť bolelo až mi tiekli slzy ,ale čo by žena nevydržala pre krásu 🤣 a keby sa aspoň zlepšilo .Toľko prachové to stalo a nič. Zle sa to hojilo týždeň som si zobrala dovolenku a ďalšie 2 týždne jak zombik s ruškom v robote.

ellka1208
8. okt 2022

@keloid aj mňa to bolelo, ale stále som si hovorila ze vydržím, urobím to pre zmenu a žiadna neprišla :D ja som už dávnejšie zachytila tu metódu odstránenia jaziev subcision, ale myslela som si, že tu v okolí to nikde nerobia a dosť ma potešilo, keď som sa dnes dozvedela, že to robia v Prahe, len ta metóda mi príde brutálna aj keď výsledky sú fakt asi najlepšie z toho, čo som videla, tak mam nadej... Ale bolieť to bude asi veľmi, ktovie aj koľko to stojí.. Chcem sa im ozvať, uvidíme, ak by niekto chcel vedieť nejaké info, môžem potom poskytnúť čo som zistila 🙂

keloid
8. okt 2022

@ellka1208 informácie potešia ,no neviem,či ešte chcem riskovať s tou tvárou,aby to nebolo horšie. Už mám dosť depky a už aj ten vek 38😥

ellka1208
8. okt 2022

@keloid a máš stále aj akné? Ja mam 28, atroficke jazvy, akné, už aj vrásky a depky mam z toho tiež, ale snažím sa tomu psychicky nepoddať, ale je to ťažké, pretože pleť a tvar je poväčšine prvé miesto, kde sa ti niekto pozrie :( Som športovkyňa, môžem povedať s naozaj dobrou postavou ale ta tvar, no des....

keloid
8. okt 2022

@ellka1208 akné už nie .Mne osobne pomohol až roaccutan,keby mi to dali skôr nemusela som tak vyzerať

ellka1208
8. okt 2022

@keloid ja som ho tiež brala 2x a akné je späť, žiaľ...

keloid
8. okt 2022

@ellka1208 no neviem ,kde bývajú všetci tí akože zjavení,lebo v mojom okolí len krásne tváre.Nesla by som ani vyniesť smeti bez make-upu 🤣

ellka1208
8. okt 2022

@keloid ja mam taky blbý zlozvyk sledovať presne to, koľkí ľudia, ktorých cez deň stretnem majú rovnaký problém ako ja a popravde ma veľmi teším, keď vidím ze v tom niesom sama 🙂 ale ja tvrdím, že viac je tých s peknou tvárou v mojom okolí 🙂

keloid
8. okt 2022

@ellka1208 ešte,čo mi pomáhalo je Zineryt

keloid
8. okt 2022

@ellka1208 no hej to poteší,keď uvidíš nejakého bubaka oproti🤣

ellka1208
8. okt 2022

@keloid áno, ten poznám... Co sa týka jaziev, niekde som čítala, že pravidelne mikroihličkovanie je dokonca lepšie ako frakčný laser

keloid
8. okt 2022

@ellka1208 sama si robiť s tvárou radšej nič nechcem . Dosť mám smolu ,že načo pôjdem nedopadne dobre pri akože odborníkoch. Vraj robia výplň síce dočasnú kys. Hyalurónovou,no aj NATO sa bojim

89michaela89
8. okt 2022

@lien1 Neuvazovali ste nad laserom ResurFX?maju ho napr v dermapoint zilina..jja som absolvovala frakcny co2 laser aj resurFX na strie a po resurfx to malo vyborne vysledky a hojenie neporovnatelne kratsie v porovnani s frakcnym co2, v podstate uz vecer to nebolo cervene

keloid
8. okt 2022

@89michaela89 no veď na frakcnom resurfacingu som bola.

keloid
8. okt 2022

@89michaela89 5 dní opuchnutá oči iba jak pomlčky. Tvar červená ako keby som zaspala na celý deň na slnku a dostala s tenisovou raketou po ksichte.Take mriežky 18 dní.Cele mi to stvrdlo a musela som ísť na kliniku a dali mi na to gentamicyn ampulky roztrieštené v borovej masti.Tak až potom to zliezol z ksichtu.

ellka1208
8. okt 2022

@89michaela89 o tom type som nepočula, skúsim si prečítať a máš pocit, že jazvy boli potom menej viditeľné?

keloid
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ellka1208
8. okt 2022

@keloid v Starej Ľubovni, klinika Rederm

89michaela89
8. okt 2022

@ellka1208 Strie boli ovela menej viditelne a hojenie kratke..myslim,ze aj v BA maju tento typ laseru

lien1
autor
8. okt 2022

@ellka1208 Premier klinik. Tiež som zvedavá, hovorili náprava 60%. Potom viac druhov laserov.