Aký bude postup pri výmene implantátov, keď mám keloidné jazvy?

Zodpovedané
13. jún 2019

Dobrý deň,

plánujem výmenu implantátov za väčšie, ale po pôvodných mi zostali dosť nepekné keloidné jazvy.

Aký bude postup pri výmene implantátov?

Je nutné najskôr upraviť jazvy a až potom riešiť výmenu?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

v takomto prípade sa zvykne detailne analyzovať postup pri prvej operácii a snaží sa zmeniť tak, aby sa riziko minimalizovalo. Rovnako v rámci pooperačnej starostlivosti sa prihliada na špeciálny režim. Každý chirurg má svoje overené postupy a metódy na základe svojich skúseností a odborných informácií.

Ja by som najskôr riešil výmenu a jazvy zároveň s častejšími kontrolami, aby sa včas mohli začať postupy na minimalizovanie rizika keloidnej jazvy.