Aký je rozdiel medzi mezoterapiou a chemickým peelingom?

Zodpovedané
3. júl 2019

Dobrý deň,

mám 28 rokov a moja pleť je po vyrážkach plná jaziev. Pohrýzol ma aj pes a jazvu mám rovno pod okom.

Pleť mám ochabnutu a mám aj vrásky.

Aký je rozdiel medzi mezoterapiou a chemickým peelingom?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

podľa popisu máte problematickú pleť a v tomto prípade Vám domáce ošetrenia "pokus-omyl" vyslovene neodporúčam. Zverte sa do rúk odborníka dermatológa, na nastavenie ideánej liečby. Majte na pamäti, že to môže byť aj niekoľkoročný proces.

Ku otázke mezoterapie:
Je to metóda "vpravovania" aktívnych látok aplikovaných na kožu pomocou drobných ihličiek, ktoré pomôžu naštartovať reparačné procesy v koži. Typov aplikátorov je mnoho, no nie všetky sú vhodné pre každý typ kože a ošetrenia a aplikácia by mala byť len na zdravú pokožku ( mimo znamienok, zápalov a čerstvých jaziev ).
Efekt je napnutie pokožky, vyhladenie drobných vrások, ale efekt je väčšinou dočasný,cca 3-6 mesiacov.

Peeling je "obrúsenie" rovnomernej vrstvy povrchu pokožky a to rôznym spôsobom (mechanicky brúsením, chemicky aplikáciou špeciálnej kyseliny v kréme, spálením laserom).

Všetky metódy v šikovných rukách skúseného špecialistu-lekára sú účinné naštartovaním reparačných mechanizmov kože, vyhladením drobných vrások, zladením tónov kože odstránením nerovnomernej pigmentácie. Aj tento efekt nie je trvalý, zvyčajne 24 mesiacov. Neodporúča sa v letných mesiacoch, kvôli UV žiareniu.

Hlboké vrásky je možné postupmi zmierniť ale často už prichádzajú na rad invazívnejšie metódy Botulotoxínu-znížením pohyblivosti hyperkinetických mimických svalov a výplnové materiály na báze kyseliny hyalurónovej alebo vlastného tuku.

Následné operácie v zmysle korekcie polohy tkanív ( blefaroplastika, facelift, browlift a podobne)

Najlepšie je sa poradiť priamo v ambulancii špecialistu osobne, navštívte aj viacerých.